Forum Wewnętrzna Strona Życia - Ezoteryka Strona Główna Wewnętrzna Strona Życia - Ezoteryka
Forum strony www.ojceimatki.republika.pl www.ojce.prv.pl

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sens wydarzeń w naszym życiu
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wewnętrzna Strona Życia - Ezoteryka Strona Główna -> zdrowie i choroba
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robert

PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 09:41    Temat postu: Sens wydarzeń w naszym życiu Odpowiedz z cytatem

Choroba jako symbol, jako informacja, która jest adresowana tylko do nas. Właściwa interpretacja jednostki chorobowej wyłania się tylko przy właściwej analizie. Trzeba brać pod uwagę czynnik czasowy wystąpienia symptomu chorobowego czy urazu (coś myślałem, coś robiłem, relacje partnerskie, podjęcie ważnej decyzji). Choroba jakż znaliśmy do dzisiaj traci swoje znaczenie - lekarze w większości przypadków rozkładają ręce. Ale to nie znaczy, że akademicka medycyna jest 'zła', przecież ratuje życie w wielu przypadkach. Moją propozycją jest szersze spojrzenie na życie i na to co nam się przydarza. Jeżeli chodzi o samą chorobę jest ona odzwierciedleniem naszej świadomości, a nasza podświadomość używa czynników zewnętrznych do urzeczywistnienia choroby czy urazu, zdarzenia. Dopiero przy głębszej i odpowiedniej analizie wyłania się prawdziwy sens zdarzeń. Tak więc nie należy szukać przyczyny w świecie zewnętrznym, tylko w swoim myśleniu, postrzeganiu świata i tego jak w nim funkcjonujemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama

Wysłany: Pon Sie 14, 2006 09:41    Temat postu:

Powrót do góry
Kawa z Cynamonem

PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 11:56    Temat postu: Re: Sens wydarzeń w naszym życiu Odpowiedz z cytatem

vitaj,

robert napisał:
Jeżeli chodzi o samą chorobę jest ona odzwierciedleniem naszej świadomości, a nasza podświadomość używa czynników zewnętrznych do urzeczywistnienia choroby czy urazu, zdarzenia. Dopiero przy głębszej i odpowiedniej analizie wyłania się prawdziwy sens zdarzeń. Tak więc nie należy szukać przyczyny w świecie zewnętrznym, tylko w swoim myśleniu, postrzeganiu świata i tego jak w nim funkcjonujemy.

ciekawi mnie, jak definiujesz świadomość i podświadomość.
Dlaczego to podświadomość używa czynników zewnętrznych do urzeczywistnienia choroby, a nie świadomość?

PawelRobert
www.przezchorobe.prv.pl
samopoznanie.org
www.naPrawoJazdy.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
expeled

PostWysłany: Sob Sie 26, 2006 19:49    Temat postu: pod, nad, świadomość Odpowiedz z cytatem

ja osobistycznie uważam, że podział na pod, nad i świadomość jest tworem sztucznym, przyjętym być może dla łatwiejszego zrozumienia konstrukcji ludzkiego ducha czy może psychiki, ale jednak sztucznym. Po co mamy dzielić się na trzy części?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kawa z Cynamonem

PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aloha!

Mi taki podział ułatwia wykorzystanie pewnych właściwości mnie.
Wiesz, to tak jak z trójcą świętą - niby trzy osoby, a jednak jedność...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
robert

PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chodzi mi teraz o zgłębienie ludzkiej psychiki i podział człowieka na 3, ale o treść i symbol samej choroby. zagadnieniem człowieka troistego może zajmę się później, a tak w ogóle macie już film what the bleep do we know polecam nieźle ładuje baterie
Powrót do góry
expeled

PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, przepraszam za "pociągnięcie" wątku pobocznego Smile
pozdrawiam
pavel
Powrót do góry
expeled

PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do choroby natomiast, w pełni zgadzam się z Robertem. spotkałem się również z pewną gradacją informacji, które otrzymujemy. Sygnały z otoczenia (np. od partnera, który często spełnia rolę "lustra", z kanału "świat" itp) często są trudniej rozpoznawalne i mniej nieprzyjemne, ale przez to również często je ignorujemy bądź w ogóle nie dostrzegamy. Wtedy pojawia się informacja w postaci choroby, którą trudno już zignorować.
co Wy na to?

Natomiast ja osobiście stanowczo ignoruję pewną informację otrzymywaną w postaci choroby. Jak napisał robert "lekarz rozłożył ręce". Co ciekawe oobraz kliniczny (wyniki badań w porządku) to tak, jakby choroba istniała tylko w myśle - a nie należę do loży hipohondryków. Tylko bardzo booję się informacji. Dopuszczam ją na sam brzeg świadomości, ale nie dalej i nic z nią nie robię. Sytuacja ciągnie się już kilka lat. zastanawiam się tylko jak daleko zajdzie moja podświadomość - używając powszechnej nomenklatury - przekazując mi infoormacje Smile

pozdrawiam
Powrót do góry
Kawa z Cynamonem

PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 09:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robert napisał:
nie chodzi mi teraz o zgłębienie ludzkiej psychiki i podział człowieka na 3, ale o treść i symbol samej choroby. zagadnieniem człowieka troistego może zajmę się później, a tak w ogóle macie już film what the bleep do we know polecam nieźle ładuje baterie

aloha!
ogladalismy juz jakis czas temu.
a widziałeś ceny buteleczek z wodą, które twórca sprzedaje? Wink
po tym filmie powróciłem do błogosławienia posiłków, wody i innych takich...

treść i symbol samej choroby raczej należałoby rozważać w powiązaniu (przynajmniej) ze świadomością i podświadomością. A to dlatego, że symbol z założenia PRZEDSTAWIA to, co oznacza. Odsłania rzeczywistość poza jej zewnętrzną postacią dostępną zmysłom. Każdy symbol ma skończoną formę (jako znak) i nieskończoną treść. To właśnie czyni go doskonałym nośnikiem wszelkiego rodzaju informacji, które są odkrywane przez człowieka w trakcie jego rozwoju. Ten sam symbol może być różnie interpretowany przez różnych ludzi czy też w zależności od kontekstu w jakim występuje, czy nawet przez tego samego człowieka, tylko w różnych okresach jego życia.

Na pewno można przyjąć ogólne znaczenia poszczególnych chorób jako symboli, ale kiedy jest to informacja adresowana tylko do nas, to może się okazać, że znaczy ona dla nas coś innego, albo dużo więcej, albo dużo mniej (jeśli można tak rozpatrywać zakres treści symbolu Wink ).
A w nawiązaniu do świadomości i podświadomości - są one niezbędne w procesie interpretacji.
Powrót do góry
Kawa z Cynamonem

PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 09:29    Temat postu: Re: pod, nad, świadomość Odpowiedz z cytatem

expeled napisał:
ja osobistycznie uważam, że podział na pod, nad i świadomość jest tworem sztucznym, przyjętym być może dla łatwiejszego zrozumienia konstrukcji ludzkiego ducha czy może psychiki, ale jednak sztucznym. Po co mamy dzielić się na trzy części?

a teraz troche przypomina mi to stwierdzenie: 'po co mamy dzielić mózg na półkule? Przecież mamy jeden mózg - to trochę sztuczne' Wink

słońca!
PawelRobert
Powrót do góry
Kawa z Cynamonem

PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 09:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

expeled napisał:
Natomiast ja osobiście stanowczo ignoruję pewną informację otrzymywaną w postaci choroby. Jak napisał robert "lekarz rozłożył ręce". Co ciekawe oobraz kliniczny (wyniki badań w porządku) to tak, jakby choroba istniała tylko w myśle - a nie należę do loży hipohondryków. Tylko bardzo booję się informacji. Dopuszczam ją na sam brzeg świadomości, ale nie dalej i nic z nią nie robię. Sytuacja ciągnie się już kilka lat. zastanawiam się tylko jak daleko zajdzie moja podświadomość - używając powszechnej nomenklatury - przekazując mi infoormacje Smile

czyli, jeśli dobrze rozumiem - dla lekarza jesteś zdrowy, ale czujesz/wiesz, że powinieneś coś zmienić, bo informacja jest, tylko jeszcze nie zamanifestowała się w postaci objawych, które lekarz mógłby wykryć, ale jednocześnie czekasz, aż się zamanifestuje?

tak mi się teraz zastanowiło: czym jest zdrowie?
bo widać, że objawy mogą być niewykrywalne (to tak, jakby były, choć ich nie ma Wink ), a jednocześnie człowiek może czuć się chory...

odwagi w podejmowaniu decyzji,
siły i wytrwałości przy jej realizacji!

PawelRobert
Powrót do góry
robert

PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

możecie mi podać adres strony pana emoro masaru z filmu what the bleep do we know DZIĘKI
Powrót do góry
Kawa z Cynamonem

PostWysłany: Sro Sie 30, 2006 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www.hado.net

pozdrawiam
Powrót do góry
spirales

PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obecna definicja zdrowia przyjęta przez Światową Organizację Zdrowia jest następująca:
Zdrowie to nie tylko całkowity brak choroby, czy kalectwa, ale także stan pełnego, fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu (dobrego samopoczucia).

czyli jesli czujesz sie chory to nie jestes zdrowy Smile [/quote]
Powrót do góry
Kawa z Cynamonem

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2006 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spirales napisał:
obecna definicja zdrowia przyjęta przez Światową Organizację Zdrowia jest następująca:
Zdrowie to nie tylko całkowity brak choroby, czy kalectwa, ale także stan pełnego, fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu (dobrego samopoczucia).

czyli jesli czujesz sie chory to nie jestes zdrowy Smile

nie mam nic do WHO,
jak komus pasują takie definicje, to ok, ale mi nie (no taki autorytet to przecież... Wink ).
wychodzi na to, że wszyscy jesteśmy chorzy, tylko jeszcze wszystkich nie zdiagnozowano... o chorym społeczeństwie nie będę wspominał...
Powrót do góry
spirales

PostWysłany: Wto Wrz 05, 2006 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kawa z Cynamonem napisał:

nie mam nic do WHO,
jak komus pasują takie definicje, to ok, ale mi nie (no taki autorytet to przecież... Wink ).
wychodzi na to, że wszyscy jesteśmy chorzy, tylko jeszcze wszystkich nie zdiagnozowano... o chorym społeczeństwie nie będę wspominał...

skoro nie odpowiada ci ta definicja to jaką proponujesz? bo moim zdaniem zdrowie to nie tylko brak choroby.
Powrót do góry
Vesta

PostWysłany: Nie Lis 12, 2006 16:35    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Ja myśle, że moglibyśmy tutaj wyróżnić takie typy choroby jak fizyczna i psychiczna(nie chodzi mi tutaj o zaburzenia psychiczne:P). Jeśli chodzi o fizyczność to jednak objawy wystepują wcześniej czy później. Co do naszej psychiki, cóż z tym bywa różnie.Myśle jednak ,że te dwie choroby mogą mieć ze sobą jakies powiązanie...
Powrót do góry
kapustnik1

PostWysłany: Pią Sie 04, 2017 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem życiem kieruje jakiś z góry narzucony scenariusz o którym nic nie wiemy, a tak naprawdę wszystko co się dzieje jest już z góry ustalone Smile
Habermas

PostWysłany: Nie Wrz 03, 2017 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o samą chorobę jest ona odzwierciedleniem naszej świadomości, a nasza podświadomość używa czynników zewnętrznych do urzeczywistnienia choroby czy urazu, zdarzenia.
WithinTemptation

PostWysłany: Nie Wrz 10, 2017 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktoidy

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2017 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

możecie mi podać adres strony pana emoro masaru z filmu what the bleep do we know DZIĘKI
Reklama

Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 22:35    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wewnętrzna Strona Życia - Ezoteryka Strona Główna -> zdrowie i choroba Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: